#NakupujaPodporuj Help us Help Others

Firstly, in case any of you feel that is inappropriate to be marketing our products at such a time I would like to explain that it is crucial that companies like us continue to operate as we employ people who rely on us. Please support businesses as you normally would as we all need them to survive. (David - Mr Varsity)

Niektorí z nás si môžu myslieť, že propagovanie našich produktov v tejto situácii nie je vhodné. Preto by som rád vysvetlil, že pre menšie podniky ako sme my to je nevyhnutné. Zamestnávame ľudí, ktorí sa na nás spoliehajú a taktiež chceme spolu s vašou pomocou vydržať tieto ťažšie časy aby sme mohli aj naďalej robiť to čo máme radi. Prosím podporte podniky a obchody ako sme my. Veľmi tým pomôžete. (David - Mr.Varsity) (SK-Nizsie)

We have begun a campaign called #NakupujaPodporuj (Shop and Help)  and through our INSTAGRAM page we are featuring small local business you can support by making a purchase online. Small or Big every one counts, as for many a small owner operated business is in danger.

The Idea originally was introduced by our friend Katka @Nosene, this Credit Note system is for any future purchase you make. Online or in Store and will ensure we get through this together. We are trying to get this idea to catch on with other small business effected by the closing, and hope that together we can bring awareness to our situation.

https://varsity.sk/products/gift-card

So How can you shop at our store at this time?

Shop Online

 • Zero Risk- return at anytime there is no limit.
 • 15% discount + Free Shipping
 • Drive-through pickup available (Just send us an email)

Buy a Voucher for your future purchase and support our store

 • Available Denominations of 5€-10€-20€-30€
 • With every Voucher you get a free gift from us.
 • Valid for 18 months can be transferred (Given as a gift)
 • Voucher will be sent to you by email 

Personal Shopping

 • Call/Email/Message us to arrange a private store viewing or consultation online. Please note this is only subject to 1 person at a time and under strict hygienic conditions.

Finally, we are searching our small brains to think of ideas, competitions and the to keep you entertained while you are at home. Follow us on Instagram, Facebook if you feel the need. We thank you very much for your understanding and continued support it is truly appreciated.
Stay safe and look after others..

Kúp si poukaz na budúci nákup a podpor tak náš obchod v tejto náročnej situácii 

Niektorí z nás si môžu myslieť, že propagovanie našich produktov v tejto situácii nie je vhodné. Preto by som rád vysvetlil, že pre menšie podniky ako sme my to je nevyhnutné. Zamestnávame ľudí, ktorí sa na nás spoliehajú a taktiež chceme spolu s vašou pomocou vydržať tieto ťažšie časy aby sme mohli aj naďalej robiť to čo máme radi. Prosím podporte podniky a obchody ako sme my. Veľmi tým pomôžete. (David - Mr.Varsity)

S nápadom, ktorý vám práve predstavujeme pôvodne prišla Katka z @NOSENE. Poukaz slúži na každý budúci nákup, ktorý urobíte, a je iba na vás či to bude Online alebo priamo v obchode.

Začali sme kampaň s názvom #NakupujaPodporuj a nákupom tohto poukazu nám pomôžete prekonať tieto mimoriadne ťažké časy a vďaka tomu vám budeme môcť aj naďalej prinášať štýlové produkty.

Taktiež sme sa rozhodli PODPOROVAŤ malé podniky v našej oblasti prostredníctvom Instagramu tak, že každý deň vám predstavíme jeden z nich.

Tento poukaz má platnosť 18 mesiacov od dňa nákupu. Je plne prenosný a dá sa použiť ONLINE alebo v našom obchode.

 • Dostupné hodnoty poukazu 5€ - 10€ - 20€ - 30€
 • S každým poukazom od nás dostanete darček grátis
 • Tento poukaz môžete počas 18 mesiacov zmeniť na darčekový poukaz a tak ho darovať
 • Poukaz vám pošleme na váš e-mail

#somdoma #NakupujaPodporuj #varsityproject


Older Post Newer Post